530PC25M0000DGR
Mfr.Part #
530PC25M0000DGR
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Operating Frequency :
25MHz
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Terminations :
6
Frequency :
25MHz
Output :
CMOS
Pbfree Code :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e4
Operating Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Max) :
88mA
Load Capacitance :
15pF
Additional Feature :
Tape and Reel
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supply Voltage :
3.3V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.63V
Frequency Stability :
±7ppm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
530PC25M0000DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530PC25M0000DGR
530PC25M0000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD