530PC10M0000DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
530PC10M0000DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency Stability :
±7ppm
Symmetry-Max :
55/45%
Number of Terminations :
6
Additional Feature :
Tape and Reel
JESD-609 Code :
e4
Type :
XO (Standard)
Supply Voltage :
3.3V
Pbfree Code :
yes
Output :
CMOS
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Voltage - Supply :
3.3V
Power Supplies :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
10MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
88mA
Frequency :
10MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Reach Compliance Code :
Compliant
Function :
Enable/Disable
Series :
Si530
Datasheets
530PC10M0000DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530PC10M0000DGR
530PC10M0000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD