530PB16M9344DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
530PB16M9344DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 16.9344MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Frequency Stability :
±20ppm
Output :
CMOS
Supply Voltage :
3.3V
Reach Compliance Code :
Compliant
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
XO (Standard)
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Frequency :
16.9344MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
6 Weeks
Power Supplies :
3.3V
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Function :
Enable/Disable
Number of Terminations :
6
Current - Supply (Max) :
88mA
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
16.9344MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Si530
Pbfree Code :
yes
Datasheets
530PB16M9344DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530PB16M9344DGR
530PB16M9344DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD