530MC000118DG
Mfr.Part #
530MC000118DG
Description
XTAL OSC XO 118.0000KHZ LVPECL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
121mA
Frequency :
118kHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Stability :
±7ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
LVPECL
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
530MC000118DG
Skyworks Solutions, Inc. 530MC000118DG
530MC000118DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD