530JA98M3040DGR
Mfr.Part #
530JA98M3040DGR
Description
XTAL OSC XO 98.3040MHZ CMOS SMD
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output :
CMOS
Number of Terminations :
6
Supply Voltage :
1.8V
XO (Standard)
Power Supplies :
1.8V
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Supply :
1.8V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Resonator :
Crystal
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency :
98.304MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Frequency :
98.304MHz
Current - Supply (Max) :
88mA
Qualification Status :
Not Qualified
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Datasheets
530JA98M3040DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530JA98M3040DGR
530JA98M3040DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD