530FC27M0000DGR
Mfr.Part #
530FC27M0000DGR
Description
XTAL OSC XO 27.0000MHZ LVDS SMD
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Current - Supply (Max) :
98mA
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Frequency :
27MHz
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Additional Feature :
Tape and Reel
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Stability :
±7ppm
Supply Voltage :
2.5V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Frequency :
27MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Voltage - Supply :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
Si530
Symmetry-Max :
55/45%
JESD-609 Code :
e4
LVDS
Rise Time-Max :
0.35ns
Fall Time-Max :
0.35ns
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Datasheets
530FC27M0000DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530FC27M0000DGR
530FC27M0000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD