530FC155M520DG
Mfr.Part #
530FC155M520DG
Description
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVDS SMD
Stock
40
In Stock :
40
Oscillators
Published :
2004
REACH SVHC :
Unknown
Termination :
SMD/SMT
Max Supply Current :
98mA
Voltage - Supply :
2.5V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
155.52MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±7ppm
Radiation Hardening :
No
6 Weeks
Max Duty Cycle :
55 %
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Depth :
5mm
Weight :
186.029571mg
Load Capacitance :
15pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pbfree Code :
yes
Operating Frequency :
155.52MHz
Packaging :
Strip
Supply Voltage :
2.5V
Operating Supply Voltage :
2.5V
Number of Pins :
6
Height :
1.8034mm