530FC000246DG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
530FC000246DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 246.0000KHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Series :
Si530
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency :
246kHz
Packaging :
Strip
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±7ppm
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output :
LVDS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Function :
Enable/Disable
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Max) :
98mA
Reach Compliance Code :
Compliant
Base Resonator :
Crystal
Datasheets
530FC000246DG
Skyworks Solutions, Inc. 530FC000246DG
530FC000246DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD