530FB80M0000DGR
Mfr.Part #
530FB80M0000DGR
Description
XTAL OSC XO 80.0000MHZ LVDS SMD
Supply Voltage :
2.5V
Current - Supply (Max) :
98mA
Power Supplies :
2.5V
JESD-609 Code :
e4
Base Resonator :
Crystal
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Rise Time-Max :
0.35ns
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Frequency Stability :
±20ppm
Fall Time-Max :
0.35ns
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Output :
LVDS
Qualification Status :
Not Qualified
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
80MHz
Operating Frequency :
80MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
2.5V
Number of Terminations :
6
Type :
XO (Standard)
Symmetry-Max :
55/45%
Additional Feature :
Tape and Reel
Datasheets
530FB80M0000DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530FB80M0000DGR
530FB80M0000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD