530DC1090M00DGR
Mfr.Part #
530DC1090M00DGR
Description
XTAL OSC XO 1.0900GHZ CML SMD
XO (Standard)
Additional Feature :
Tape and Reel
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Stability :
±7ppm
Output :
CML
Frequency :
1.09GHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Fall Time-Max :
0.35ns
Rise Time-Max :
0.35ns
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Current - Supply (Max) :
108mA
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Supply Voltage :
3.3V