530DB50M0000DGR
Mfr.Part #
530DB50M0000DGR
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CML SMD
Oscillators
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Output :
CML
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
108mA
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Supply Voltage :
3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
50MHz
JESD-609 Code :
e4
Rise Time-Max :
0.35ns
Voltage - Supply :
3.3V
1 (Unlimited)
Fall Time-Max :
0.35ns
Surface Mount
Symmetry-Max :
55/45%
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
50MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Additional Feature :
Tape and Reel
Datasheets
530DB50M0000DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530DB50M0000DGR
530DB50M0000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD