530BC44M5080DG
Mfr.Part #
530BC44M5080DG
Description
XTAL OSC XO 44.5080MHZ LVDS SMD
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
44.508MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Frequency :
44.508MHz
Packaging :
Strip
Current - Supply (Max) :
98mA
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Enable/Disable
Reach Compliance Code :
Compliant
Supply Voltage :
3.3V
Frequency Stability :
±7ppm
Power Supplies :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Series :
Si530
Number of Terminations :
6
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm