530BC10M0000DGR
Mfr.Part #
530BC10M0000DGR
Description
XTAL OSC XO 10.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Additional Feature :
Tape and Reel
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Supply Voltage :
3.3V
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e4
Number of Terminations :
6
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
98mA
Frequency :
10MHz
Type :
XO (Standard)
Symmetry-Max :
55/45%
Fall Time-Max :
0.35ns
Rise Time-Max :
0.35ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
Crystal
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Frequency :
10MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Power Supplies :
3.3V
1 (Unlimited)
Qualification Status :
Not Qualified
Reach Compliance Code :
Compliant
Pbfree Code :
yes
Frequency Stability :
±7ppm
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
530BC10M0000DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530BC10M0000DGR
530BC10M0000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD