530BB1000M00DGR
Mfr.Part #
530BB1000M00DGR
Description
XTAL OSC XO 1.0000GHZ LVDS SMD
Oscillators
Operating Frequency :
1000MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Power Supplies :
3.3V
Rise Time-Max :
0.35ns
Frequency Stability :
±20ppm
JESD-609 Code :
e4
Function :
Enable/Disable
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Fall Time-Max :
0.35ns
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
6
Crystal
Additional Feature :
Tape and Reel
RoHS Status :
RoHS Compliant
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Reach Compliance Code :
Compliant
Series :
Si530
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Output :
LVDS
Qualification Status :
Not Qualified
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
1GHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Current - Supply (Max) :
98mA
Supply Voltage :
3.3V
Datasheets
530BB1000M00DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530BB1000M00DGR
530BB1000M00DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD