530BA80M0000DGR
Mfr.Part #
530BA80M0000DGR
Description
XTAL OSC XO 80.0000MHZ LVDS SMD
Frequency :
80MHz
JESD-609 Code :
e4
Fall Time-Max :
0.35ns
Number of Terminations :
6
Series :
Si530
Rise Time-Max :
0.35ns
Current - Supply (Max) :
98mA
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Supply Voltage :
3.3V
Frequency Stability :
±50ppm
Output :
LVDS
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.63V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Frequency :
80MHz
6 Weeks
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Supply Voltage :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Additional Feature :
Tape and Reel
Datasheets
530BA80M0000DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530BA80M0000DGR
530BA80M0000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD