530BA74M2500DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
530BA74M2500DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 74.2500MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
98mA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
3.3V
Power Supplies :
3.3V
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Type :
XO (Standard)
Frequency :
74.25MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Output :
LVDS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Supply Voltage :
3.3V
Number of Terminations :
6
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Si530
Operating Frequency :
74.25MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Frequency Stability :
±50ppm
Base Resonator :
Crystal
Datasheets
530BA74M2500DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530BA74M2500DGR
530BA74M2500DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD