530AC805M390DG
Mfr.Part #
530AC805M390DG
Package / Case
5 mm x 7 mm
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Oscillators
Length :
7 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Height - Seated (Max) :
0.071 (1.80mm)
Frequency :
805.39 MHz
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Voltage - Supply :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Current - Supply (Max) :
121mA
Packaging :
Cut Tape
Current Rating :
111 mA
Package / Case :
5 mm x 7 mm
Ratings :
Base Resonator :
Crystal
RoHS :
Details
Height :
1.65 mm
Frequency Stability :
20 PPM
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Load Capacitance :
15 pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
LVPECL
Package :
Strip
Spread Spectrum Bandwidth :
Output Format :
LVPECL
Width :
5 mm
Product Status :
Active
Type :
Differential/Single-Ended
Datasheets
530AC805M390DG
Introducing Oscillators Skyworks Solutions, Inc. 530AC805M390DG from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:5 mm x 7 mm, Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, Output:LVPECL, Type:Differential/Single-Ended, 530AC805M390DG pinout, 530AC805M390DG datasheet PDF, 530AC805M390DG amp .Beyond Oscillators Skyworks Solutions, Inc. 530AC805M390DG ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Skyworks Solutions, Inc. 530AC805M390DG
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD