530AC719M200DG
Mfr.Part #
530AC719M200DG
Description
XTAL OSC XO 719.2000MHZ LVPECL
Oscillators
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Voltage - Supply :
3.3V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency Stability :
±7ppm
Packaging :
Strip
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Power Supplies :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Reach Compliance Code :
Compliant
RoHS Compliant
Operating Frequency :
719.2MHz
Current - Supply (Max) :
121mA
JESD-609 Code :
e3
Type :
XO (Standard)
Number of Terminations :
6
Frequency :
719.2MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage :
3.3V
Surface Mount :
yes
Datasheets
530AC719M200DG
Skyworks Solutions, Inc. 530AC719M200DG
530AC719M200DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD