530AC430M990DG
Mfr.Part #
530AC430M990DG
Description
XTAL OSC XO 430.9900MHZ LVPECL
Oscillators
Number of Terminations :
6
Factory Lead Time :
6 Weeks
Qualification Status :
Not Qualified
Series :
Si530
Supply Voltage :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Type :
XO (Standard)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
6-SMD, No Lead
Power Supplies :
3.3V
Operating Frequency :
430.99MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Max) :
121mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±7ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Surface Mount :
yes
Frequency :
430.99MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
530AC430M990DG
Skyworks Solutions, Inc. 530AC430M990DG
530AC430M990DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD