530AC312M500DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
530AC312M500DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 312.5000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Supply Voltage :
3.3V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Series :
Si530
Pbfree Code :
yes
Function :
Enable/Disable
Number of Pins :
6
Weight :
186.029571mg
Factory Lead Time :
6 Weeks
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Frequency :
312.5MHz
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency :
312.5MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency Stability :
±7ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
LVPECL
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height :
1.8034mm
Published :
Base Resonator :
Crystal
Qualification Status :
Not Qualified
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage :
3.3V
Number of Terminations :
6
Max Duty Cycle :
55 %
Max Supply Current :
121mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
530AC312M500DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530AC312M500DGR
530AC312M500DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD