530AC167M328DG
Mfr.Part #
530AC167M328DG
Description
XTAL OSC XO 167.3280MHZ LVPECL
Crystal
Published :
Number of Terminations :
6
Current - Supply (Max) :
121mA
JESD-609 Code :
e4
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency :
167.328MHz
Frequency Stability :
±7ppm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Pbfree Code :
yes
Surface Mount
Operating Frequency :
167.328MHz
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Packaging :
Strip
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Number of Pins :
6
Datasheets
530AC167M328DG
Skyworks Solutions, Inc. 530AC167M328DG
530AC167M328DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD