530AC000388DGR
Mfr.Part #
530AC000388DGR
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSC XO 388.0000KHZ LVPECL
Manufacturer :
Silicon Labs
Frequency :
388kHz
Frequency Stability :
±7ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
121mA
Factory Lead Time :
4 Weeks
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA