530AB998M160DGR
Mfr.Part #
530AB998M160DGR
Description
XTAL OSC XO 998.1600MHZ LVPECL
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e4
Current - Supply (Max) :
121mA
Frequency Stability :
±20ppm
Power Supplies :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Frequency :
998.16MHz
Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
998.16MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
530AB998M160DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530AB998M160DGR
530AB998M160DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD