530AB176M095DGR
Mfr.Part #
530AB176M095DGR
Description
XTAL OSC XO 176.0950MHZ LVPECL
Oscillators
JESD-609 Code :
e3
Supply Voltage :
3.3V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Frequency :
176.095MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Frequency :
176.095MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Supply :
3.3V
Power Supplies :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
121mA
Datasheets
530AB176M095DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530AB176M095DGR
530AB176M095DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD