530AB166M630DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
530AB166M630DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 166.6300MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Voltage - Supply :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Reach Compliance Code :
Compliant
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Base Resonator :
Crystal
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
6
Operating Frequency :
166.63MHz
Series :
Si530
Qualification Status :
Not Qualified
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Output :
LVPECL
Supply Voltage :
3.3V
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±20ppm
Pbfree Code :
yes
Current - Supply (Max) :
121mA
Frequency :
166.63MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Supplies :
3.3V