530AA77M7600DG
Mfr.Part #
530AA77M7600DG
Description
XTAL OSC XO 77.7600MHZ LVPECL
Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
77.76MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Power Supplies :
3.3V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Current - Supply (Max) :
121mA
Series :
Si530
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Qualification Status :
Not Qualified
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Function :
Enable/Disable
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
6
Operating Frequency :
77.76MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
LVPECL
Compliant
Datasheets
530AA77M7600DG
Skyworks Solutions, Inc. 530AA77M7600DG
530AA77M7600DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD