530AA70M6560DG
Mfr.Part #
530AA70M6560DG
Description
XTAL OSC XO 70.6560MHZ LVPECL
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Supply Voltage :
3.3V
Symmetry-Max :
55/45%
Surface Mount :
yes
Voltage - Supply :
3.3V
Rise Time-Max :
0.35ns
1 (Unlimited)
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Operating Frequency :
70.656MHz
Fall Time-Max :
0.35ns
Frequency :
70.656MHz
Current - Supply (Max) :
121mA
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Additional Feature :
TRI-STATE; OUTPUT ENABLE FUNCTION; TRAY
Output :
LVPECL
Packaging :
Strip
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±50ppm
Reach Compliance Code :
Compliant
Datasheets
530AA70M6560DG
Skyworks Solutions, Inc. 530AA70M6560DG
530AA70M6560DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD