530AA62M5000DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
530AA62M5000DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 62.5000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
62.5MHz
Series :
Si530
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Qualification Status :
Not Qualified
Type :
XO (Standard)
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Max) :
121mA
Power Supplies :
3.3V
Surface Mount :
yes
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Operating Frequency :
62.5MHz
JESD-609 Code :
e3
Output :
LVPECL
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Reach Compliance Code :
Compliant
Function :
Enable/Disable
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±50ppm
Number of Terminations :
6
Datasheets
530AA62M5000DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530AA62M5000DGR
530AA62M5000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD