530AA161M130DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
530AA161M130DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 161.1300MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Number of Terminations :
6
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Power Supplies :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Series :
Si530
Qualification Status :
Not Qualified
Type :
XO (Standard)
Operating Frequency :
161.13MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
161.13MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reach Compliance Code :
Compliant
Supply Voltage :
3.3V