52-CBSF-2.0X6.5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
52-CBSF-2.0X6.5
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Description
RF SHIELD 2" X 6.5" THROUGH HOLE
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
Series :
50-CBS
Width - Overall :
2.000 50.80mm
Mounting Type :
Through Hole
Length - Overall :
6.500 165.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ventilation :
Non-Vented
Type :
Shield, 2-Piece
Height - Overall :
0.500 12.70mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
4 Weeks
Datasheets
52-CBSF-2.0X6.5
Shield, 2-Piece 0.500 12.70mm 2.000 50.80mm Through Hole 6.500 165.10mm Non-Vented 50-CBS
52-CBSF-2.0X6.5 Overview
52-CBSF-2.0X6.5 Features
As a type of Shield, 2-Piece
Through Hole value
50-CBS
52-CBSF-2.0X6.5 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
52-CBSF-2.0X6.5 RF Shields applications.
  • Cosmic noise
  • Generators
  • Lightings
  • Rectifiers
  • Inverters
  • Satellites
  • Transmission
  • Cellphones
  • Laptops
  • Bluetooth mice
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC