51MPT30-01B12N
Mfr.Part #
51MPT30-01B12N
Voltage Rating - DC :
28V
Actuator Type :
Flatted (3.17mm Dia)
Index Stops :
FIXED
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Current Rating :
150mA (AC), 200mA (DC)
Voltage - Rated DC :
28V
Depth Behind Panel :
14.63mm
Actuator Length :
9.53mm
Voltage - Rated AC :
115V
Voltage Rating - AC :
115V
Contact Material :
Current Rating (Amps) :
150mA AC 200mA DC
Datasheets
51MPT30-01B12N
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"