51MP30-01B12S
Mfr.Part #
51MP30-01B12S
Current Rating (Amps) :
150mA AC 200mA DC
Actuator Type :
Flatted (3.17mm Dia)
Index Stops :
FIXED
Actuator Length :
9.53mm
Contact Timing :
Shorting (MBB)
Voltage - Rated DC :
28V
Current Rating :
150mA (AC), 200mA (DC)
Depth Behind Panel :
13.64mm
Voltage - Rated AC :
115V
Voltage Rating - DC :
28V
Voltage Rating - AC :
115V
Datasheets
51MP30-01B12S
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"