51MP30-01B12N
Mfr.Part #
51MP30-01B12N
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Index Stops :
FIXED
Voltage - Rated AC :
115V
Current Rating :
150mA (AC), 200mA (DC)
Depth Behind Panel :
13.64mm
Voltage Rating - AC :
115V
Actuator Type :
Flatted (3.17mm Dia)
PC Pin
Voltage - Rated DC :
28V
Current Rating (Amps) :
150mA AC 200mA DC
Voltage Rating - DC :
28V
Actuator Length :
9.53mm
Datasheets
51MP30-01B12N
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"