51968-10012800AALF
Mfr.Part #
51968-10012800AALF
Description
CONN RCPT 128POS EDGE MNT
Length :
97.79mm
Operating Temperature :
-20°C~105°C
Min Operating Temperature :
-20°C
Pitch :
0.100 2.54mm
Number of Positions :
128
Feature :
Board Lock, Guide Pin
Number of Contacts :
128
Max Operating Temperature :
105°C
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
4
Number of Terminations :
No
PwrBlade® Series Receptacle, Female Sockets Solder Gold or Gold, GXT™ Black 30.0μin 0.76μm 128 Positions Pitch: 0.100 2.54mm -20°C~105°C Tray Board Edge, Through Hole, Right Angle