51966-10012800AALF
Mfr.Part #
51966-10012800AALF
Description
CONN HEADER 128POS EDGE MNT
Number of Positions :
128
1 (Unlimited)
Contact Material :
Bronze
Feature :
Board Lock, Mating Guide
Max Operating Temperature :
105°C
Tray
Depth :
23.62mm
Number of Terminations :
128
Min Operating Temperature :
-20°C
Connector Type :
Header, Male Pins
Number of Contacts :
Operating Temperature :
-20°C~105°C
Length :
97.79mm
Pitch :
0.100 2.54mm
PwrBlade® Series Header, Male Pins Solder Gold or Gold, GXT™ Black 30.0μin 0.76μm 128 Positions Pitch: 0.100 2.54mm -20°C~105°C Tray Board Edge, Through Hole, Right Angle