516CHB001002AAGR
Mfr.Part #
516CHB001002AAGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 3.3V 6SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Function :
Enable/Disable
Series :
Si516
Height :
0.071 1.80mm
Frequency Stability :
±20ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output :
CMOS
Frequency - Output 1 :
10MHz 64MHz
Current - Supply (Max) :
29mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Type :
VCXO
Reach Compliance Code :
Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
516CHB001002AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 516CHB001002AAGR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD