516CHA000109AAG
Mfr.Part #
516CHA000109AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 3.3V 6SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Factory Lead Time :
6 Weeks
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Mounting Feature :
Surface Mount
Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Power Supplies :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency - Output 1 :
74.175824MHz 74.25MHz
Operating Frequency :
0.109MHz
Qualification Status :
Not Qualified
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tray
Height :
0.071 1.80mm
Type :
VCXO
Base Resonator :
Crystal
Operating Frequency-Min :
0.1MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Output :
CMOS
Series :
Si516
Number of Terminations :
6
Current - Supply (Max) :
29mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Reach Compliance Code :
Compliant
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Surface Mount :
yes
Operating Frequency-Max :
212.5MHz
Datasheets
516CHA000109AAG
Skyworks Solutions, Inc. 516CHA000109AAG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD