511SBA50M0000BAG
Mfr.Part #
511SBA50M0000BAG
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Supply :
1.8V
Supply Voltage :
1.8V
JESD-609 Code :
e4
Series :
Si511
Fall Time-Max :
1.2ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
50MHz
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Symmetry-Max :
52/48%
Packaging :
Strip
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Output :
CMOS
Rise Time-Max :
1.2ns
Current - Supply (Max) :
26mA
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Frequency :
50MHz
Datasheets
511SBA50M0000BAG
Skyworks Solutions, Inc. 511SBA50M0000BAG
511SBA50M0000BAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD