511RCB156M250AAG
Mfr.Part #
511RCB156M250AAG
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ CMOS SMD
Oscillators
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Power Supplies :
1.8V
Number of Terminations :
6
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Compliant
Symmetry-Max :
52/48%
Current - Supply (Max) :
26mA
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
6 Weeks
JESD-609 Code :
e4
Rise Time-Max :
1.2ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Output :
CMOS
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Strip
XO (Standard)
Fall Time-Max :
1.2ns
Supply Voltage :
1.8V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Frequency :
156.25MHz
Frequency :
156.25MHz
Voltage - Supply :
1.8V
Qualification Status :
Not Qualified
Frequency Stability :
±20ppm
Datasheets
511RCB156M250AAG
Skyworks Solutions, Inc. 511RCB156M250AAG
511RCB156M250AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD