511RBB33M3333BAGR
Mfr.Part #
511RBB33M3333BAGR
Description
XTAL OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
Oscillators
Supply Voltage :
1.8V
Surface Mount :
yes
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
26mA
Rise Time-Max :
1.2ns
Si511
Operating Frequency :
33.3333MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Fall Time-Max :
1.2ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Symmetry-Max :
52/48%
Voltage - Supply :
1.8V
Frequency Stability :
±25ppm
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency :
33.3333MHz
Output :
CMOS
6 Weeks
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
Datasheets
511RBB33M3333BAGR
Skyworks Solutions, Inc. 511RBB33M3333BAGR
511RBB33M3333BAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD