511MCA27M0000AAGR
Mfr.Part #
511MCA27M0000AAGR
Package / Case
7 mm x 5 mm
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Width :
5 mm
Height :
1.65 mm
Frequency Stability :
30 PPM
Current Rating :
21 mA
Current - Supply (Max) :
26mA
Spread Spectrum Bandwidth :
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Packaging :
Reel
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Output Format :
CMOS
Frequency :
27 MHz
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Load Capacitance :
15 pF
Voltage - Supply :
3.3V
Length :
7 mm
Function :
Enable/Disable
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.071 (1.80mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Package / Case :
7 mm x 5 mm
Ratings :
Product Status :
Active
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
CMOS, Dual (In-Phase)
Type :
Differential/Single-Ended
Datasheets
511MCA27M0000AAGR
Introducing Oscillators Skyworks Solutions, Inc. 511MCA27M0000AAGR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:7 mm x 5 mm, Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, Output:CMOS, Dual (In-Phase), Type:Differential/Single-Ended, 511MCA27M0000AAGR pinout, 511MCA27M0000AAGR datasheet PDF, 511MCA27M0000AAGR amp .Beyond Oscillators Skyworks Solutions, Inc. 511MCA27M0000AAGR ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Skyworks Solutions, Inc. 511MCA27M0000AAGR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD