511MAB39M0625AAGR
Mfr.Part #
511MAB39M0625AAGR
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 39.0625MHZ CMOS SMD
Type :
XO (Standard)
Symmetry-Max :
52/48%
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C~85°C
JESD-609 Code :
e4
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.3V
Fall Time-Max :
1.2ns
Current - Supply (Max) :
26mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Supply Voltage :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency Stability :
±50ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Frequency :
39.0625MHz
Base Resonator :
Crystal
Rise Time-Max :
1.2ns
Frequency :
39.0625MHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Output :
CMOS
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Datasheets
511MAB39M0625AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 511MAB39M0625AAGR
511MAB39M0625AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD