511MAB100M000BAG
Mfr.Part #
511MAB100M000BAG
Package / Case
5 mm x 3.2 mm
Description
XTAL OSC XO 100.000MHZ DUAL CMOS
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Type :
Differential/Single-Ended
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
Package / Case :
5 mm x 3.2 mm
Ratings :
RoHS :
Details
Spread Spectrum Bandwidth :
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)
Height :
1.17 mm
Load Capacitance :
15 pF
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Package :
Tape and Reel (TR)
Length :
5 mm
Frequency Stability :
100 PPM
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency :
100 MHz
Base Resonator :
Crystal
Current Rating :
21 mA
Output :
CMOS, Dual (In-Phase)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Output Format :
CMOS
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Reel
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Width :
3.2 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Supply (Max) :
26mA
Datasheets
511MAB100M000BAG
Introducing Oscillators Skyworks Solutions, Inc. 511MAB100M000BAG from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Differential/Single-Ended, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:5 mm x 3.2 mm, Output:CMOS, Dual (In-Phase), Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, 511MAB100M000BAG pinout, 511MAB100M000BAG datasheet PDF, 511MAB100M000BAG amp .Beyond Oscillators Skyworks Solutions, Inc. 511MAB100M000BAG ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Skyworks Solutions, Inc. 511MAB100M000BAG
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD