511MAA20M0000BAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
511MAA20M0000BAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
5 mm x 3.2 mm
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 20.0000MHZ DUAL CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Differential/Single-Ended
Width :
3.2 mm
Package :
Strip
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
RoHS :
Details
Load Capacitance :
15 pF
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Max) :
26mA
Base Product Number :
511MAA
Output :
CMOS
Series :
Si511
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Packaging :
Cut Tape
Length :
5 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency :
20 MHz
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Termination Style :
SMD/SMT
Base Resonator :
Crystal
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Current Rating :
21 mA
Product Status :
Active
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Package / Case :
5 mm x 3.2 mm
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)
Output Format :
CMOS
Spread Spectrum Bandwidth :
Height :
1.28 mm
Frequency Stability :
100 PPM
Ratings :
Datasheets
511MAA20M0000BAG
Introducing Oscillators Skyworks Solutions, Inc. 511MAA20M0000BAG from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Type:Differential/Single-Ended, Output:CMOS, Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, Package / Case:5 mm x 3.2 mm, 511MAA20M0000BAG pinout, 511MAA20M0000BAG datasheet PDF, 511MAA20M0000BAG amp .Beyond Oscillators Skyworks Solutions, Inc. 511MAA20M0000BAG ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Skyworks Solutions, Inc. 511MAA20M0000BAG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD