511JCB148M352BAG
Mfr.Part #
511JCB148M352BAG
Description
XTAL OSC XO 148.3520MHZ LVDS SMD
Oscillators
Operating Frequency :
148.352MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Supply Voltage :
1.8V
Crystal
Fall Time-Max :
0.8ns
Current - Supply (Max) :
23mA
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
Output :
LVDS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
XO (Standard)
JESD-609 Code :
e4
Series :
Si511
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Rise Time-Max :
0.8ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
1.8V
Symmetry-Max :
52/48%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
148.352MHz
Datasheets
511JCB148M352BAG
Skyworks Solutions, Inc. 511JCB148M352BAG
511JCB148M352BAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD