511JCA133M000BAGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
511JCA133M000BAGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 133.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
Voltage - Supply :
1.8V
Function :
Enable/Disable
Fall Time-Max :
0.8ns
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±20ppm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Base Resonator :
Crystal
Rise Time-Max :
0.8ns
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency :
133MHz
JESD-609 Code :
e4
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Supply Voltage :
1.8V
Operating Frequency :
133MHz
Series :
Si511
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Current - Supply (Max) :
23mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Symmetry-Max :
52/48%
Output :
LVDS
Datasheets
511JCA133M000BAGR
Skyworks Solutions, Inc. 511JCA133M000BAGR
511JCA133M000BAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD