511JBB156M250BAGR
Mfr.Part #
511JBB156M250BAGR
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
Si511
Symmetry-Max :
52/48%
Type :
XO (Standard)
Supply Voltage :
1.8V
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Fall Time-Max :
0.8ns
Frequency :
156.25MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Operating Frequency :
156.25MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
JESD-609 Code :
e4
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Voltage - Supply :
1.8V
Current - Supply (Max) :
23mA
Frequency Stability :
±25ppm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
Rise Time-Max :
0.8ns
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Datasheets
511JBB156M250BAGR
Skyworks Solutions, Inc. 511JBB156M250BAGR
511JBB156M250BAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD