511JBA250M000BAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
511JBA250M000BAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 250.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Enable/Disable
Pbfree Code :
yes
Output :
LVDS
Symmetry-Max :
52/48%
Frequency Stability :
±25ppm
Supply Voltage :
1.8V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Fall Time-Max :
0.8ns
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency :
250MHz
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Series :
Si511
Voltage - Supply :
1.8V
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Packaging :
Strip
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
Current - Supply (Max) :
23mA
Base Resonator :
Crystal
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
250MHz
Rise Time-Max :
0.8ns
Datasheets
511JBA250M000BAG
Skyworks Solutions, Inc. 511JBA250M000BAG
511JBA250M000BAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD