511JBA200M000BAG
Mfr.Part #
511JBA200M000BAG
Description
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
Packaging :
Strip
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e4
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Frequency :
200MHz
Current - Supply (Max) :
23mA
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
200MHz
Surface Mount :
yes
Operating Supply Voltage :
1.8V
Published :
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Number of Terminations :
6
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Qualification Status :
Not Qualified
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
6 Weeks
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Enable/Disable
Supply Voltage :
1.8V
Datasheets
511JBA200M000BAG
Skyworks Solutions, Inc. 511JBA200M000BAG
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD