511JBA156M250AAG
Mfr.Part #
511JBA156M250AAG
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Surface Mount :
yes
Voltage - Supply :
1.8V
Operating Frequency :
156.25MHz
Published :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
JESD-609 Code :
e4
Current - Supply (Max) :
23mA
Rise Time-Max :
0.8ns
Supply Voltage :
1.8V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Function :
Enable/Disable
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Frequency :
156.25MHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Symmetry-Max :
52/48%
Packaging :
Strip
Crystal
Fall Time-Max :
0.8ns
Frequency Stability :
±25ppm
Datasheets
511JBA156M250AAG
Skyworks Solutions, Inc. 511JBA156M250AAG
511JBA156M250AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD